Eustory - evropská
historická soutěž pro
studenty středních škol_

Vyhlášení vítězů X. ročníku

Tom Rett
PANT, z. s.

Vyhlášení vítězů X. ročníku mezinárodní dějepisné soutěže EUSTORY a slavnostní závěrečný ceremoniál proběhne v úterý 18. dubna 2017 v prostorách radnice Prahy 3.

Záštitu nad soutěží EUSTORY převzalo MŠMT.
 
Ceny bude předávat a novým patronem se stal herec Klicperova divadla v Hradci Králové - Ondřej Malý


Ondřej Malý absolvoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, poté pokračoval ročním postgraduálním studiem herectví na Emmerson College v Londýně. Po návratu se kromě hraní věnoval překladu z angličtiny a dabingu pro kabelovou televizi, pracoval také jako vlekař na Pradědu. Působil v Divadle Petra Bezruče a hostoval v Divadle Na zábradlí. Po krátkém hostování získal v roce 1997 stálé angažmá v Klicperově divadle, kterému je věrný dodnes.

Jako filmový herec působil už od dětských let (Přátelé zeleného údolí), výrazněji se ale prosadil až v posledních letech. Přelomem v jeho filmové kariéře byl bezpochyby film Pouta, ve kterém ztvárnil hlavní roli příslušníka tajné policie Antonína. Za tuto roli získal v roce 2010 Českého lva a Cenu české filmové kritiky za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli a záhy se stal poměrně žádaným a obsazovaným hercem. Mohli jsme ho vidět v řadě úspěšných a oceňovaných snímků; za všechny jmenujme například filmy Ve stínu, Hořící keř, Fair Play či Já, Olga Hepnarová a seriály Mamon, Cirkus Bukowsky nebo Případy 1. oddělení.


Zdroj
Partneři

                                         
       Odborní garanti 

                                   


Sponzoři knižních cen pro vítěze