Pro tento rok si mezivládní organizace Eustory přichystala celkem 3 skvělé workshopy, které budou probíhat od říjná do listopadu. Registrační deadline je již do 23. srpna, proto s registrací neotálejte!

Pojďme spolu-konat! aneb spojení přes hranice

Mezinárodní a interkulturní zážitek, na který nezapomenete: Tento říjen na vás čeká EUSTORY!

Během 4týdenního workshopu můžete na vlastní kůži zažít mezinárodní spolupráci a mezikulturní setkání s vrstevníky z celé Evropy. Máte z čeho vybírat, celkem se uskuteční 3 workshopy.

Připojte se k našemu digitálnímu programu Let’s ConnAct! Bonding Across Borders: Vyměňte si pohledy na historii, diskutujte o tom, jak se vyrovnat s kontroverzní minulostí, zamyslete se nad vlastním vnímáním současnosti a rozvíjejte nápady pro mírovější společnou budoucnost! Ponořte se do mezinárodní zkušenosti EUSTORY, získejte mezikulturní kompetence – a najděte si nové přátele z celé Evropy i mimo ni.

1. Pojďme mluvit o Evropě – Evropské domácí parlamenty

 
 

Chtěli byste diskutovat o aktuálních tématech spojených s Evropou, o připomínání si událostí, jež mají vliv na současnou Evropu a o významu kulturních identit? Lákala by vás tato diskuze s přáteli, příbuznými a vrstevníky i ze zahraničí? Máte zájem o to, aby váš názor slyšeli politici a další experti? To vše můžete zažít v rámci tohoto workshopu Eustory!

Využijte šanci a zúčastněte se HomeParlament! Pod záštitou centrály Eustory vám poskytneme nezbytné materiály, školení i vodící otázky s tím, že samotná diskuze bude dále moderována. Na tento workshop můžete pozvat své přátele, kolegy, sousedy i rodinu. Setkání budou uspořádany podle počtu účastníků, s tím, že bude snaha, aby k tomuto došlo skrze osobní setkání - je možné, že dojde i k propojení s kolegy ze zahraničí. Výsledky diskusí z vašeho a všech dalších domovských parlamentů budou vyhodnoceny, sdíleny a prodiskutovány i s těmi, kdo mají výrazné rozhodovací pravomoci – nebojte se tedy podělit o svůj pohled na věc a nenechte své argumenty propadnout, když mohou mít vliv!

Ve spolupráci s:

 

2. Vyjednejme spravedlnost – Simulační hra o tranziční spravedlnosti

 
 

Jak se vypořádat s temnou kapitolou minulé etapy? Co znamená „spravedlnost“, když dochází k připomínáním temných etap? Může být porušování lidských práv vůbec odškodnitelé?

Nalezněte své odpovědi v této simulační hře! Ponořte se do fiktivního státu Carilie a staňte se členem delegace společně se svými vrstevníky, abyste vyjednali usmíření a zabránili násilí. O čem to celé vlastně je?

Stát Carilia se snaží vyrovnat se svou totalitní minulostí. Nová vláda, složená zčásti ze členů bývalého režimu, stejně jako zčásti ze svobodně zvolené opozice, vás vyzívá k panelové diskuzi, která by rozhodla o mechanismech, podle kterých dojde ke konstruktivnímu a spravedlivému vypořádání se s těžkou minulostí. Není to snadný úkol, protože různí aktéři mají různé zájmy... Vžijte se do role a nebojte se debatovat!

Na vícero konferenčních sezeních a také i na individuálních skupinových úkolech prodiskutujete své nápady na usmíření se svou delegací a pokusíte se je následně vyjednat v panelové diskuzi. Je možná dohoda, která by připravila cestu pro mírovou budoucnost Carilie...?

Ve spolupráci s:

 
 
 

Pojďme posunout mezinárodní pochopení - projekt o trénování kulturní diverzity

 

Odkud se berou předsudky a jaké mají důsledky ? Proč bychom se měli zaobírat naší kulturní identitou? A co znamená diverzita v praxi?

Podělte se o své zkušenosti s vrstevníky z Evropy i mimo ni! V tomto projektu o diverzitě je všechno o kultuře, konfrontaci a komunikaci: S využitím interaktivních a pokusových metod odhalíte nejen své vlastní stereotypy a jejich historické příčiny. Spolu s ostatními účastníky si procvičíte dovednosti, jakými jsou aktivní naslouchání a zamyšlení se nad svou osobní a kulturní identitou. Nakonec společně vytvoříte sadu nástrojů pro mezinárodní dialog.

Připojte se k tomuto okouzlujícímu zážitku a objevte potenciál rozmanitosti!

Ve spolupráci s: